• ورود / ثبت نام

فروش در بازاریابی شبکه ای      

   در این مقاله یکی از مباحث بسیار مهم در زمینه بازاریابی شبکه ای را مطرح می کنیم . بازاریابی شبکه ای روشی برای فروش محصولات است که بدون شک بدون فروش محصولات معنی و مفهومی ندارد. منبع درآمد افراد در نتورک از میزان فروش خود و افراد تیمشان می باشد پس در راستا تشکیل یک تیم فروش قدرتمند در این مقاله همراه ما باشید.

فروش چیست؟

فروش کاری است که اکثر ما در زندگی روزانه در حال انجام آن هستیم. یک معلم علم خود را میفروشد، یک پزشک تخصص خود را می فروشد و به همین ترتیب همه افراد در این زمینه فعالیت می کنند. بنابراین فروش یک فعالیت کاملا حیاتی در زندگی ماست بنابراین فروش را می توان به این ترتیب تعریف کرد: فروش فرآیند کمک کردن به یک شخص برای اینکه تصمیم بگیرد کالا یا خدمات ما ارزش بیشتری  از مبلغی که به او اعلام می کنیم دارد یا خیر!
عده ای در ام ال مارکتینگ فقط به فکر جذب مجموعه هستند و تمام توان خود را در این راستا قرار داده اند. برای اینکه میزان اهمیت فروش در بازاریابی شبکه ای را درک کنیم و به میزان مهم بودن آن پی ببریم تا عده ای که آن را جدی نمی گیرند هم به این موضوع مهم توجه کنند چند دلیل آن را مطرح می کنیم.
در شرکت شما در مقابل هر فروشی که شخص شما انجام دهید می توانید درصدی پورسانت دریافت نمایید. با اندکی تحقیق خواهید یافت که دریافت چنین درصدی سود بر روی فروش کالا معمولاً تنها در شرایطی میسر می باشد که فردی سرمایه قابل توجهی را برای تهیه کالا در جریان بیزینس اش قرار داده باشد، یعنی در ابتدا چند ده و یا چندصد میلیون تومان خرید عمده انجام داده باشد و بعد آن را به صورت خرد به فروش برساند. در غیر این صورت و در شرایطی که فرد قرار نباشد خواب سرمایه زیادی داشته باشد و صرفاً پورسانت بازاریابی دریافت کند درصد متعارف در حدود ۱% تا ۵% می باشد.

 

اکنون این موضوع را مورد بررسی قرار دهید:

با توجه به اینکه در صنعت بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) در ماه های آغازین کار هنوز تعداد افراد تیم فروش شما خیلی زیاد نشده، در نتیجه اهرم کسب درآمد از تیم فروش برای شما چندان رقم بالایی نیست، اختصاص دادن قسمتی از زمان شما بر امر فروش شخصی و سرمایه گذاری ذهنی بر روی پورسانت خرده فروشی و در نتیجه کسب درآمد از این طریق در ماه های اولیه می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.
پس اولین چرایی ما  برای اینکه در کنار تشکیل تیم فروش به امر فروش شخصی می پردازیم، کسب درآمدی مناسب (نسبت سرمایه مالی و زمانی اولیه مان ) در ماه های آغازین کار تا زمان رسیدن به یک تیم فروش مناسب می باشد.


تقریباً تمامی کارشناسان مهارت های زندگی، و نیز کارشناسان صنعت بازاریابی و فروش، بر این عقیده هستند که فعالیت مداوم در حوزه فروش و بازاریابی توانایی و مهارت های فردی انسان ها را بسیار افزایش می دهد، این موضوع در شرایطی می باشد که در عصر کنونی و در دوره ای که بحران اقتصادی در جهان حاکم می باشد، اگر فردی، چه آقا، چه خانم، چه تحصیل کرده و چه غیر تحصیل کرده، در امر فروش و بازاریابی توانا باشد، اکثر صنایع و شرکت های حتی بزرگ دنیا به ایشان نیازمند می باشند، این یک حقیقت است که اگر شما در این زمینه کسب تجربه نمایید و رشد کنید، در هیچ زمان و مکانی برای کسب درآمد و داشتن شغل مناسب مسئله ای نخواهید داشت!
پس دومین چرایی ما برای اینکه به کار بازاریابی و فروش می پردازیم این است که این فعالیت کاری، علاوه بر کسب  درآمد به شدت بر روی رشد مهارت های فردی ما تاثیر مثبت داشته که در آینده کاری و حتی شخصی زندگی ما بسیار مفید واقع می گردد، در نتیجه این کار برای ما معنی ای خیلی فراتر از کسب پورسانت دارد.

 

از شما سوالی می پرسیم، فرض کنید هم اینک شما در شغلی مشغول باشید و مثلاً دو میلیون تومان درآمد داشته باشید، اگر به شما بگوییم در صورتی که شما زمان و انرژی بیشتری بر روی کارتان بگذارید درآمد شما ۸ میلیون تومان افزایش پیدا می کند( یعنی پنج برابر افزایش درآمد )، در این شرایط شما حاضر هستید روزی چند ساعت بیشتر کار کنید ؟ شاید روزی ۳ ساعت، ۴ ساعت و یا حتی بیشتر، اکنون به شما می گوییم که این امر در شغل نتورک مارکتینگ امکان پذیر است، آن هم نه با این شرط که از این به بعد هر روز ۴ ساعت بیشتر کار کنید، تنها در صورتی که در دو سه ماه اول کارتان به طور متوسط هفته ای ۷ ساعت وقت بر روی فروش شخصی خود بگذارید در نتیجه فروش شخصی خود را بالا ببرید. 
 

نتیجه این کار ایجاد یک فرهنگ در تیم فروش شما می باشد !


 

این یک قانون و واقعیت در بازاریابی شبکه ای می باشد که هرچقدر شما به فروش شخصی اهمیت دهید اعضای تیم تان هم به آن اهمیت می دهند درواقع آن ها از شما الگوبرداری می کنند.  بی شک اگر دوستان شما ببینند که شما هر ماه رقم های کمی فروش شخصی انجام می دهید، در این رابطه از شما تاثیرپذیر نخواهند بود و بلعکس اگر فروش شخصی شما بالا باشد، بسیاری از موانع ذهنی آنها را برداشته و حتی می توانید با ایشان بر روی رکورد فروش ماهیانه تان رقابت کنید و در نتیجه ایشان را تشویق به فعالیت بیشتر در امر فروش بنمایید.
توجه داشته باشید که در این کار افراد شبکه وار به هم متصل هستند و قرار است به صورت اهرمی از فعالیت آنها شما نیز بهره مند شوید، ولی این را فراموش نکنید که شما از تعداد افراد تیمتان کسب درآمد نمی کنید، بلکه صرفاً از حجم فروششان درآمد به دست می آورید، پس برای اینکه این ساختمان و تیم فروش محکم و قوی بالا برود امروز که آنرا پی ریزی می نمایید زمان این است که توجه داشته باشید شما در تیمتان شبیه سازی می شوید،

 

دوست دارید افراد تیم شما ماهیانه چقدر فعالیت انجام دهند؟ امروز تصمیم بگیرید که همانقدر فعال باشید.

 

شش اقدام اساسی در فروش :

آشنایی کامل با لیست محصولات و استفاده از تکنیک ها و تجارب فروش هم تیمی های خود.

خودمان مصرف کننده محصولات باشیم.

داشتن لیست مشتریان احتمالی هدف گذاری بر روی میزان فروش ایجاد سرمایه در گردش برای خودتان 

اختصاص زمان برای فروش


یکی از بزرگان فروش می گوید: نهایت زمان بی کاری برای امثال من ۵ دقیقه می باشد، چرا که همه بیزینس های جهان افرادی که فروشنده ماهری باشند را می خواهند .

با هلدینگ بزرگ عطاکو در سایت atamlm.ir همراه ما باشید.

فعالیت شرکت بازاريابی "عطا تجارت گستر کارنو" بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه موضوع مواد (2) ، (12) و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.

         

دفتر مرکزی: کیلومتر 15جاده مخصوص کرج - خیابان 53 - نبش خیابان دوم پلاک 23

021-44180194 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به عطاکو می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top