• ورود / ثبت نام

از سالها پیش، شرکت های هرمی هر روز با شکل و ظاهر و طرحی مختلف اما با ماهیتی کلاهبردارانه و فریبکارانه در تلاش برای جذب افراد در کشور ما بوده اند. از سال 84 که بر طبق بند "ز" قانون اخلالگران در نظام اقتصادی، هر گونه فعالیت در این شرکت ها غیر قانونی اعلام شد، افراد آگاه تر شدند و گرایش به این شرکت ها روز به روز کمتر شد. از طرفی بازاریابی شبکه ای در کشور در بستر قانون و تحت نظارت و سازماندهی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز به روز گسترده شد و این صنعت نوپا همراه با فراز و نشیب هایی امروز توانسته جایگاه خود را بین علاقمندان به این حرفه پیدا کند تا جایی که در حال حاضر، 31 شرکت بازاریابی شبکه ای در کشور بر اساس آئین نامه اجرای موضوع ماده 87 قانون نظام صنفی در حال فعالیت هستند و شواهد حاکی از آن است که تعدادی بالغ بر یک میلیون نفر در این شرکت ها عضو شده اند و دارای جایگاه بازاریابی شبکه ای می باشند.

 

از آنجا که برای موفقیت در این حرفه، فاکتورهای مختلفی چون توانایی شخصی فرد بازاریاب، طرح درآمدی شرکت، تلاش خود فرد، محصولات شرکت و سایر عوامل تاثیر گذار است، ممکن است بازاریابان طی فعالیت در این حرفه، با چالش هایی روبرو شوند تا جایی که حتی نتوانند به درآمد و جایگاه مدنظر خود دست یابند. اینجاست که برخی لیدرها و افراد فعال در شرکت های غیرمجار و هرمی شروع به اغواگری و سیاه نمایی در حرفه بازاریابی شبکه ای می نمایند تا بتوانند از بین بازاریابانی که شاید به دلایلی نتوانسته اند در این حرفه موفق شوند، قربانیانی برای عضویت در این شرکت های غیرمجاز پیدا کنند.

 

لیدرهای این شرکت های هرمی با بزرگ نمایی مشکلاتی که پیش روی افراد در بازاریابی شبکه ای است، سعی می کنند آنها را از فعالیت در شرکت های دارای پروانه کسب و مجوز دار منصرف و دلسرد کنند و آنها را جذب شرکت های هرمی نمایند.

 

مهم ترین موضوعی که لیدرهای شرکت های هرمی برای جذب بازاریابان شرکت های بازاریابی شبکه ای روی آن مانور می دهند، کسب پورسانت های بالا به دلار است. آنها از شرایط اقتصادی و افزایش قیمت دلار سوء استفاده می کنند تا حضور و فعالیت در بازاریابی شبکه ای را بی فایده و تلف کردن وقت، سرمایه و انرژی جلوه دهند. برای فریب افراد این لیدرها اظهار می کنند که شما می توانید درآمد خود را به دلار دریافت کنید و ارزش این درآمد چند برابر ارزش پول رایج کشور است و در واقع پول بیشتری بدست می آورید حال آنکه به این مطلب اشاره نمی کنند که سرمایه آورده افراد نیز به دلار است.

 

یکی از مهم ترین شرکت هایی که در این موضوع به اغواگیری می پردازد، شرکت هرمی یونیک فایننس است که ادعا می کند سرمایه گذاری در بورس آمریکا و در سهام شرکت هایی چون اپل، یاهو و فیسبوک انجام می دهد که البته این ادعا غیر قابل صحت سنجی و کذب است و این شرکت ها صرفا با عضویت افراد جدید الورود پورسانت پرداخت می کنند و در روند و فرآیند کاری این شرکت، هیچ گونه سرمایه گذاری و فعالیت مولد اقتصادی وجود ندارد بلکه شرکت صرفا با سرمایه آورده افراد جدید، پورسانت بالاسری ها را می دهد و پس مدت اندکی که افراد از فعالیت ناکارآمد این شرکت آگاه شوند و شرکت عضو ورودی نداشته باشد، اقدام به کلاهبرداری می نماید.

به بازاریابان شرکت های بازاریابی شبکه ای توصیه می شود از حضور و فعالیت در این شرکت های غیر قانونی امتناع نمایند چرا که علاوه بر غیر قانونی بودن و مشمول مجازات و حبس، سرمایه خود را از دست داده و متضرر خواهند شد. بازاریابان آگاه باشند که در صورت فعالیت و عدم تامین خواسته شرکت های هرمی (عضوگیری و پرداخت وجه)، هیچ گونه بازگشت سرمایه ای وجود ندارد و سرمایه اولیه به طور کامل از دست خواهد رفت.

بازاریابان شرکت های بازاریابی شبکه ای در صورتی که با مشکلی مواجه شوند یا به هر دلیلی نتوانند در این حرفه موفق شوند، می توانند محصولات خریداری شده را باز پس دهند و سرمایه آورده خود را بازگردانند اما در شرکت هرمی هیچ راه برگشتی وجود ندارد چرا که کار آنها بر اساس فروش، آموزش و فعالیت اقتصادی نیست و مقصود آنها کلاهبرداری و فریب افراد می باشد. 

منبع : mlmbook

با هلدینگ بزرگ عطاکو در سایت atamlm.ir همراه ما باشید.

فعالیت شرکت بازاريابی "عطا تجارت گستر کارنو" بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه موضوع مواد (2) ، (12) و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.

         

دفتر مرکزی: کیلومتر 15جاده مخصوص کرج - خیابان 53 - نبش خیابان دوم پلاک 23

021-44180194 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به عطاکو می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top