• ورود / ثبت نام

بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ چیست؟

بسیاری افراد هنوز نمی دانند نتورک مارکتینگ چیست و نحوه کار آن چگونه است. البته این موضوع کاملا قابل درک است چرا که بازاریابی شبکه ای شغلی و ایده ای نو پاست. افراد بسیاری در جهان توانستند از این طریق به درآمدهای بسیار دست یابند.

افرادی همچون تیم سلز که ابتدا با این روند فروش مخالف بودند بعد از مطالعه و تحقیق در این زمینه کاملا تغیر عقیده داد و به سمت بازاریابی شبکه ای گرایش پیدا کرد. وی توانست یکی از هشت شغل پردرآمد دنیا را بدست آورد و به یکی از میلیاردرهای جهان تبدیل شود.

فردی دیگری بنام رندی توانست با کار در زمینه ام ال ام مارکتینگ  در آمریکا توانست به یکی از پردرآمدترین های آمریکا تبدیل شود و یا خانم الهام صفدری که درآمریکا زندگی می کنند از جمله افراد موفق در زمینه بازاریابی شبکه ای هستند.

شروع پیدایش بازاریابی شبکه ای در جهان

در سایل 1920 میلادی در فرانسه پایه و اساس این حرفه شکل گرفت و شرکت amway اولین شرکت نتورک بود. پس از گذشت بیش از یک دهه شرکت دیگری به این سیستم  پیوست. با گذشت زمان شرکت های دیگری نیز وارد عرصه بازاریابی شبکه ای شدند و پیشرفت بسیاری نیز کردند و فروش خود را افزایش دادند.این روند تا به حال ادامه دارد و سبب شده که هزاران شرکت مختلف در دنیا و در ایران در زمینه ام ال ام فعالیت کنند.

شرکت های هرمی

شرکت های هرمی در سال 1377 وارد ایران شدند. اولین شرکت هرمی پنتاگونا بود که با فروش کاغذ به جذب زیرمجموعه می پرداخت. حدود 99% از سود حاصل به افراد بالای هرم میرسید و افراد پایین هم هیچ پورسانتی دریافت نمی کردند. پس از سه سال که این شرکت ها گسترش یافته بودند و بدون مجوز فعالیت می کردند با افزایش تعداد شکایات افراد، پلیس دست به کار شد و عاملین آن را دستگیر کرد. پس از آن از سال 84 تا 86 صدا و سیما با تلاش بسیار سعی در آگاه سازی مردم از این شرکت های کلاه برداری کردند. شرکت های هرمی گولد کوئست، کوئست، گولد ماینو شرکت های دیگر هرمی هستند.

 در کشور ما نیز افرادی تصمیم داشتند بصورت قانونی فعالیت نتورک داشته باشند که با افزایش درخواست افراد، دولت و مجلس تصمبم گرفتند افرادی را برای رسیدگی و کسب دانش، به خارج از ایران بفرستند. پس از کسب دانش و اطلاعات و اخذ مدارک این افراد، نمایندگان طرحی را در مجلس و دولت مطرح نمودند که در مجلس مورد تایید قرار گرفت. پس از آن اعلام شد که بازاریابی شبکه ای هیچ مشکلی برای شروع و فعالیت در ایران ندارد.

از 90 شرکت درخواست کننده برای اخذ مجوز برای نتورک مارکتینگ 13 شرکت توانستند مجوز مربوطه را اخذ نمایند. ارگان حمایت کننده از بازاریابی شبکه ای دولت ،وزارت صنعت و معدن؛ نیروی انتظامی  و سایر ارگان ها کاملا محکم از این فعالیت حمایت می کنند.

سخن آخر اینکه نتورک یک کسب و کار پردرآمد است اما هیچ شغلی بدون تحقیق و پشتکار و بدون آموزش و یادگیری و همچنین بدون علاقه به پیشرفت و درآمد نخواهد رسید.

با هلدینگ بزرگ عطاکو در سایت atamlm.ir همراه ما باشید.

فعالیت شرکت بازاريابی "عطا تجارت گستر کارنو" بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه موضوع مواد (2) ، (12) و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.

          

دفتر مرکزی: کیلومتر 15جاده مخصوص کرج - خیابان 53 - نبش خیابان دوم پلاک 23

02144180194

02142035161 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به عطاکو می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top