• ورود / ثبت نام

مقایسه بازاریابی شبکه ای با روش های مرسوم فروش

در این مقاله تصمیم داریم نگاهی به تفاوت های نتورک مارکتینگ با سایر کسب و کارها بپردازیم.

در ایتدا به تعریفی مختصر از بازاریابی شبکه ای می پردازیم و سپس به بررسی تفاوت های بین نتورک و روش های سنتی می پردازیم.

بازاریابی شبکه ای چیست؟

ام ال ام مارکتینگ یا مولتی لول مارکتینگ، روشن ترین و موثرترین و دارای برابرترین فرصت ها در کسب و کار آزاد می باشد.درواقع روشی است که تولید کنندگان و شرکت ها محصولات و خدماتتان را بدون واسطه چندگانه در کسب و کارهای رایج بطور مستقیم به بازار هدف می رسانند.

برخی از نتورکرها معتقدند که ام ال ام مارکتینگ با فروش مستقیم یکی است، درحالیکه مانند این است که بگوییم وال مارت فقط یک شکل از خرده فروشی می باشد که شواهد موجود کاملا خلاف این را نشان می دهد.

محصولات یا خدمات تولیدکنندگان، کسب و کار شما نیستند! بلکه آن ها بیزینس تولیدکنندگان هستند.بیزینس ام ال ام مارکتینگ شما مانند یک خودرو است که :

مصرف کنندگانی که محصولات و خدمات تولیدکنندگان را نیاز دارند، شناسایی می کند. به این مصرف کنندگان پیشنهاد می کند تا این محصولات و خدمات را بخواهند. تحویل این خدمات و محصولات را به مصرف کنندگان و هم چنین تحویل وجه حاصل از فروش را به تولید کنندگان تضمین می کند. هرچیزی غیراز این، فقط پیچیده کردن و گیج شدن در بیزینس واقعی ام ال ام است.

محصولات و خدمات تولیدکنندگان چیزی بیشتر از حداکثر ظرفیت بار قابل حمل در خودرویی که از تولیدکننده به مصرف کننده می رسد.

کمپانی های ام ال ام نیازمند این است که پروسه تحقیق و بررسی را به خوبی هدایت کنند. مزیت اینکار آن است که وقتی یکبار این امر محقق شود، توزیع کننده های شبکه هایشان یا همان نتورکرها، درصورتی که مورد بهره برداری صحیح قرار گیرند.

به یک منابع تحقیق بازار موثر تبدیل می شوند.این مهم کمک می کند تا هزینه ها را در حد مینیمم نگه داشته و کاهش کارآیی بوجود نیابد.

در بازاریابی شبکه ای باید استراتژی قیمت گذاری طوری باشد که ارزش پول مشتری حفظ خواهد شد و برای تولیدکننده و کارپرداز نیز سود در پی خواهد داشت.

شرکت های بازاریابی شبکه ای به این مورد باید بسیار توجه کنند چرا که پاداش بازاریابانشان به لطف این جنبه از نتورک مارکتینگ قابل افزایش می باشد.

تبلیغات بالاترین و مهم ترین اهرم فرآیند فروش که مشتری ها به سمت محصولات و یا خدمات و مزایایشان جذب می شوند، است.

در ام ال ام، پرزنتیشن شخصی توزیع کننده ها، دکوراسیون و ادبیاتی است که توسط شرکت تهیه می شود، محدود می شود. در ام ال ام، بازاریابان شبکه ای بطور فردی تمرین می کنند، مهارت میابند و تمام موارد خود از قبیل رفت و آمد و آموزش و... را برعهده می گیرند.هزینه ها در ام ال ام از قبیل نوار صوتی،تصاویر الکترونیکی، خبرنامه ها، مجلات و... مینیموم می شود.

در مقایسه با مهارت های فروش مرسوم، توزیع کنندگان ام ال ام کمتر به آن مهارت ها نیاز دارند، زیرا فروش حداکثر به نشان دادن و معرفی کردن کالا و یا محصول محدود می شود.محصولات عمدتا خودبه خود به فروش می روند و تبلیغات کلامی توسط مشتریان بالاست.

صرفه جویی های انجام شده توسط شرکت های بازاریابی شبکه ای، در مقایسه با روش های توزیع سنتی، آن ها را قادر به پرداخت پاداش های بیشتری به بازاریابان شبکه ای خود می کند.

علاوه بر این صرفه جویی ها، یک مزیت اصلی نیز برای کمپانی های ام ال ام به همراه دارد و آن هم ارتباطات است. آن ها از سازمان های خود نهایت لذت را میبرند.یک هم نیروزایی در این ارتباطات پویا وجود دارد که مزایا و فواید شگفت آوری را برای دو طرف به همراه دارد و اطمینان حاصل می شود نسبت به اینکه آن ها را با هم کار خواهند کرد تا به هدف و خواسته هایشان برسند.

با هلدینگ بزرگ عطاکو در سایت atamlm.ir همراه ما باشید.

فعالیت شرکت بازاريابی "عطا تجارت گستر کارنو" بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه موضوع مواد (2) ، (12) و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.

          

دفتر مرکزی: کیلومتر 15جاده مخصوص کرج - خیابان 53 - نبش خیابان دوم پلاک 23

02144180194

02142035161 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به عطاکو می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top