• ورود / ثبت نام

پرداخت پورسانت در سطوح درآمدی شرکت ها

یکی از معیارها و ملاک ها برای تفکیک و شناسایی طرح های درآمدی شرکت های بازاریابی شبکه ای مجاز از شرکت های هرمی و غیر قانونی نحوه پرداخت پورسانت در سطوح مختلف آن هاست.

بطوری که در شرکت های بازاریابی شبکه ای به منظور پرداخت پورسانت ناشی از فعل فروش یا آموزش مجموعه، نحوه تبیین و محاسبه پورسانت در سطوح عمقی تا 3 سطح  طبق مقررات آیین نامه موضوع ماده 87 قانون نظام صنفی محدود شده است.کما اینکه اکثر شرکت ها تا 7 سطح نیز با شرایط تعدیل، مجوز پرداخت را در حال حاضر دارند که البته ضابطه مندی شرایط تعدیل بیش از 3 سطح در سیستم بازاریابی می بایست مشخص و به شرکت ها ابلاغ گردد.

با وجود این اگر محدودیت سطوح در بازاریابی شبکه ای را یکی از ملاک های وجه تفاوت با دسیسه های هرمی بدانیم، باید ذکر شود که ماهیت این محدودیت به تعریف کار در هر سطح جهت استحقاق پورسانت باز می گردد.به طوری که اگر کارهای مصداقی برای بازاریابان در هر رده واقعی تعریف گردد، دلیلی برای پرداخت نیز در سیستم بازاریابی وجود خواهد داشت.درغیر این صورت وضعیت مشابه فعالیت ها هرمی گذشته خواهد بود که افراد صرف قرارگیری در یک جایگاه و عضوگیری بر پایه معیارهای نادرست به درآمد می رسیدند.

بهتر است شرکت های دارای پروانه در کنار توجه به عرضه کالای باکیفیت و به صرفه برای بازاریابان، به اصل متذکر شده در این مطلب توجه نموده و در طرح های درآمدی خود به طور شفاف شرایط پرداخت پورسانت را به غیر از حجم فروش مجموعه تعریف نمایند.(مشخص نمودن اینکه بازاریاب برای حجم فروش ایجاد شده در زیر مجموعه خود چه اقدام عملی و واقعی قابل سنجشی انجام داده است) تا این مهم برای بازاریابان تفهیم شود که کار اصلی در سیستم بازاریابی شبکه ای فروش واقعی کالا و آموزش مجموعه جهت انجام این کار می باشد.

 

چگونه می توانیم از مجوز شرکت ها کسب اطلاع کنیم؟

با توجه به گسترش فعالیت شرکت های فاقد مجوز تشخیص شرکت قانونی از غیرقانونی تبدیل به معضلی برای فعالان در نتورک مارکتینگ شده است.

به اطلاع می رساند به منظور استعلام از وضعیت شرکت های دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای، شرکت های غیر مجاز شبکه ای و شرکت های دسیسه ای هرمی می توانید نام شرکت را به سامانه پیامکی 30006082 ارسال نموده و در اسرع وقت از وضعیت شرکت ها مربوطه اطمینان حاصل نمایید.

 

برخی از شرکت های ورشکسته

تا بحال نام بسیاری از شرکت های موفق را شنیده اید اما کمتر امکان دارد که شرکت های ناموفق را بشناسید و یا راجبشان مطلبی خوانده باشید. در این جا برخی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

-شرکت لیا سوفیا (این شرکت در زمینه جواهرات فعالیت می کرد.)

-شرکت نورث آمریکا پاور (پایگاه اصلی این شرکت تامین انرژی در نورواک ایالت کنتیکت بود.)

-شرکت ایندیپندنس انرژی آلیانس (در پرینستون ایالت نیوجرسی که زیر مجموعه شرکت ان آر انرژی بود.)

-شرکت لیندت چاکلت (این شرکت در زمینه تولید شکلات سوییسی فعالیت می کرد.)

-شرکت جیجی هیل (این شرکت در زمینه تولید کیف دستی و کوله پشتی و چمدان فعالیت می کرد.)

 

برگرفته از mlmbook

با هلدینگ بزرگ عطاکو در سایت atamlm.ir همراه ما باشید.

فعالیت شرکت بازاريابی "عطا تجارت گستر کارنو" بصورت یک شخص حقوقی مستقل ، دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مطابق آئین نامه موضوع مواد (2) ، (12) و تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی می باشد و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد.

          

دفتر مرکزی: کیلومتر 15جاده مخصوص کرج - خیابان 53 - نبش خیابان دوم پلاک 23

02144180196

02142035161 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به عطاکو می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top